شرکت باریکل Barikell

شرکت باریکل Barikell ایتالیا با کارخانه‌ای مجهز و دستگاه‌های پیشرفته سازنده ماشین آلات ساختمانی مستقر در مودنا است که ماشین‌های برقی و برش را تولید می‌کند. تولید ماله‌های پروانه‌ای و نفربر را سالیان درازی است که انجام می‌دهد و تنها شرکتی در اروپا است که گیربکس دستگاه‌های خود را با گارانتی عرضه می‌کند.معرفی محصولات باریکل

ماله‌های پروانه‌ای ـ موتوری ؛ ماله پروانه‌ایی اولین بار توسط شخصی به‌نام ماروین ـ وایت‌من MARVIN-E-WHITEMAN JR  ساخته و ابداع شد. ماله پروانه‌ای به 2 دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود: 1- ماله پروانه‌ای دستی HAND GUIDED POWER TROWEL  2- ماله پروانه‌ای نفربر    RIDEON POWER TROWELکه هر دو دسته دارای موتورهای بنزینی ـ دیزلی و برقی هستند.

ماله پروانه‌ای جزء ماشین آلات نیمه سنگین ساختمانی می‌باشد که مدت زمان زیادی است که توسط شرکت‌های مطرح ساختمانی و پیمانکاران ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ماله پروانه‌ای برای ساخت و پرداخت کف‌سازی‌های صنعتی ـ سردخانه‌های بزرگ، انبارهای نگه‌داری اجناس ـ کف پمپ بنزین‌ها ـ سالن‌های همایش و نمایش ـ محوطه‌سازی کارخانه‌ها ـ پارکینگ‌ها و مراکز خرید جهت هموارکردن کف‌های بتونی، بدون هیپ‌گونه موج و پستی و بلندی و ترازکردن سطح نهایی بتن مورد استفاده دارند.

استفاده از ماله پروانه‌ای در اجرای پروژه‌ها باعث صرفه‌جویی در مخارج کارگری، مواد اولیه و مهم‌تر از همه زمان‌بندی تحویل کار کاملا به سود پیمانکار و کارفرما می‌شود.

 

نکات مهم در اجرای کف‌سازی با بتن

همیشه به‌یاد داشته باشیم که مهارت‌های کار با دستگاه‌های سنگین در بازدهی و راندمان کار بهترین نتیجه را در بردارد. و بدانیم که در کف‌سازی با بتن ابتدا بعد از هموارکردن و پهن‌کردن، بتن را با شمشه‌کشی به‌وسیلة شمشه ویبره مدتی به حال خود رها کنیم تا بتن ریخته شده در مجاورت هوا و رطوبت منطقه قرار گیرد. با توجه به وضعیت و شرایط آب و هوایی منطقه به بتن باید فرصتی داد تا کمی سخت شود تا حدی که آثار کفش یا ردپا بیش از 2 الی 3 میلی‌متر عمق روی بتن بجا نماند، آن زمان موقع کار با دستگار ماله پروانه‌ای می‌باشد. به‌یاد داشته باشیم که اگر بتن بیش از اندازه استاندارد خیس باشد شمشه‌کشی اولیه به هم خواهد ریخت و حتی اگر بیش از اندازه خشک باشد، در هر دو صورت اگر به موقع ماله پروانه‌ای را مورد استفاده قرار ندهیم کف‌سازی کاملا یکدست و صیقلی از کار در نمیاید.